Anu Samarüütel (EST)

www.anuworld.co.uk

Anu Samarüütel on lõpetanud Tallinnas Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna ja Londoni Central Saint Martinsi kolledži magistriõppe moe alal.

Samarüütli tööde õhustik on üldjuhul optimistlik, figuurid allutatud elegantsele geomeetriale. Stilistiliselt on tunda mõjutusi 50-60ndate moeillustratsioonist, kus lõbus-muretu askeldamine kulgeb naeratava päikeseketta all, kergelt ja moodsalt. Paaril viimasel aastal on tema töödesse ilmunud teravalt ekspressionistlik lähenemine: malbed stseenid võtavad üha tugevamaid geomeetrilisi vorme, värvid küütlevad põhitoonides ja pintslijoon on muutunud hoogsaks ja jõuliseks.
On tunda dialoogi vene sajandialguse konstruktivistide ja Euroopa kubistide mõju ning vihjeid Picassole, Légerile ja Matisse’ile. Teravus, tugevus ja isegi teatud hulk agressiivset provokatiivsust suhestub elu hektilisuse ja etteaimamatusega. Moejoonistusi tehes kasutab ta guašš- ja akrüülvärve, viimasel ajal katsetab üha rohkem tehnikate ja tekstuuridega.

Peale illustreerimise ja maalimise tegeleb Samarüütel moeprojektidega, disainides ehteid ja moe-
kollektsioone. Ta on illustreerinud raamatuid ning tema illustratsioonid on ilmunud reas Eesti väljaannetes, sh „Marie Claire“ ja „Eesti Ekspress“. Lisaks teeb ta koostööd korporatiivklientidega, näiteks LHV pangaga. Tema loomingut esindab Londonis galerii Debut Contemporary ning ta on Inglismaal esinenud mitmel näitusel.