Jarno Kettunen (FIN)

www.jarnok.com

Jarno Kettunen on Soome kunstnik, moeillustraator ja disainer, kes loob käsitsi lummavaid ja elegantseid töid moe-, kunsti- ja popkultuuri projektide tarbeks.

Ta on tuntud oma võime poolest kiiresti tabada hetke ja isiksuse olemust väljendusrikastes joonistustes, millest õhkub elegantsi, salapära ja glamuuri.

Kettuneni kunsti puhul lummab pilku eelkõige hetke tabamine. Fotolikkus, objektiiviks pintsel. Hoolimatus ja lõplikkus. Teadmine, et järgmine kaader võib olla sama täiuslik, ka juhuslikkuses.

Kettunen on väga nõutud kunstnik. Ta on portreteerinud kliente Jeffrey Atlanta rõivakaupluse tarbeks ning joonistanud lava taga modelle kõige kuumematel rahvusvahelistel moe-show’del disaineritele nagu Jean Paul Gaultier, Dior ja Diane von Furstenberg.

Tema töid on avaldatud ajakirjades ja raamatutes, sealhulgas Nylon, L’Officiel Maroc, Elle Belgium,
Modern Weekly, Quotation, Nomenus Quarterly, The New Age of Feminine Drawing ja American Illustration 31, ning veebisaitidel Style.com, Drawn ja www.ashadedviewonfashion.com.

Kettuneni töid on eksponeeritud muuseumides ja galeriides, sealhulgas MoMu Antwerpenis, Fashion Space Gallery Londonis ja Gallery Nucleus Los Angeleses.