Marju Tammik (EST)

www.marjutammik.com

Marju Tammik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna moedisainerina. Ta on töötanud aastaid moedisaineri ja stilistina ning hetkel keskendunud illustratsioonile. Lisaks õpetab ta EKA moeosakonnas moeillustratsiooni.

Tammiku lemmiktehnika on tušijoonistus, mida ta kombineerib akvarelli, akrüüli ja kollaažiga. Tema
lähenemine illustratsioonile on intuitiivne ja vahetu, püüdes allutada kaduvas hetkes inspiratsiooni, nägemust ja käelist naudingut. Selle tulemuseks on energiline ja täpne joon. Vaatamata joone täpsele organiseeritusele jääb kohati mulje, nagu valmiks töö pigem läbi valgete katmata pindade. Öeldu ja ütlematajätmine moodustab sünergilise terviku, meenutades jaapani
luulevormi haikut.

Tammik: “Põhiline on must ja valge. Must tušš ja valge paber. Ja pisut värvi. Minu tööd valmivad hetkega: üks hingetõmme ja valmis. Selle õige hetkeni jõudmine aga võtab aega, hunnikute viisi paberit ja liitrite kaupa musta tušši. Mind inspireerib ühelt poolt graffiti ja teisalt Jaapani bokusho stiilis moodne kalligraafia. Lisaks kaasaegne kunst, graafiline disain ja foto. Ja veel: joonistamist alustan ma alati silmadest.”