Sara Andreasson (SWE)

www.saraandreasson.se

Sara Andreasson on Rootsist Wermlandist pärit disainer, kes paistab teadlikult hoiduvat spetsialiseerumast ühelegi valdkonnale. Ta on ühtviisi võimekas mööblidisainer, kes kasutab ebaharilikke materjale, ning illustraator, kes oskab luua nii lõbusaid tõlgendusi klassikalistest skulptuuridest kui ka abstraktseid digitaalseid pilte. Tema portfoolio näib seega sisaldavat seinast seina projekte, ent neid kõiki ühendab keskendumine detailidele. Olgu tegu pehme grafiitpliiatsiga joonistatud portreevisandiga või linnutopistest natüürmortide pildistamisega, ta viimistleb igat detaili ülima hoolega, mis lubab arvata, et tegu on oma ala asjatundjaga, samal ajal kui tegelikult on ta andekas mitmes vallas.

Andreassoni kahemõõtmeline graafika ühendab lausa paradoksaalselt vanakreeka vaasimaali Matisse’i ja pop-kunstiga. Selles kummalises sulatusahjus seguneb vaid talle omane oskus eelistada puhtalt läbi komponeeritud pindu ja lugusid. Ka siis, kui tegu on vaid hetkepõhise moeillustratsiooniga.

Tema klientide hulka kuuluvad The New York Times, Lacoste, Rolling Stone, Refinery 29, Mosaic Science, Metropolis Magazine, LOBBY Magazine ja paljud teised.